środa, 15 maja 2013

MIT - OLEJ MINERALNY SPRZYJA POWSTAWANIU TRĄDZIKU!

Witajcie,

dzisiaj znowu obalamy mity!

Olej mineralny jest jednym z najczęściej stosowanych składników produktów kosmetycznych, głównie ze względu na cenę. Przeciwnicy oleju mówią głównie o tym, że jest surowcem powodującym powstawanie zaskórników, gdyż występuje on na wielu listach wskazujących substancje komedogenne (zapychające).

Jednak w wypadku oleju mineralnego należy pamiętać, ze istnieją jego różne rodzaje np.:

  • olej przemysłowy - stosowany do smarowania maszyn, nie posiada wymaganej czystości do stosowania go na skórę,
  • olej kosmetyczny - oczyszczona postać o jakości kosmetycznej
W tym wypadku olej przemysłowy będzie powodował powstawania zaskórników, zaś olej o jakości kosmetycznej nie ma takiego działania.W takiej sytuacji wszystko zależy od producenta danego kosmetyku i tego jak dobry produkt chce on stworzyć. Wytwórcy dobrej jakości preparatów będą kupowali surowce od wiarygodnych dostawców, którzy zapewniają odpowiednią jakość. Poza tym pamiętajmy o tym, że olej mineralny nie jest jedynym surowcem w kosmetyku. Łączy się go z innymi emolientami, aby zapewnić skórze ochronę w postaci płaszcza lipidowego, ale pozwolić na swobodne oddychanie.

Pozdrawiamy,
XYZ

2 komentarze:

  1. Czyli znów skład składem, a życie życiem :). Ja już gubię się w składach, a jakby mi przyszło analizować jeszcze jakość każdego ze składników to już całkiem bym nie wiedziała gdzie góra, a gdzie dół.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każde pozostawione słowo.